понеділок, 28 липня 2008 р.

Позивні Ігор-2008

Україна з почестями провела своїх олімпійців
27 липня на Майдані Незалежності у Києві, відбулося унікальне спортивне шоу – проводи Олімпійської збірної України на Ігри XXIX Олімпіади.

Чисельні прихильники спорту на центральній площі країни та багатомільйонні глядачі, які мали змогу у прямому ефірі спостерігати за дійством цього вечора, були разом. Адже головними героями свята – стали олімпійці. Їх прийшли підтримати не лише кияни і гості столиці, а й зірки української естради. Олександр Воєвуцький, Камалія, Наталія Валевська, Юлія Нельсон, Віталій Козловський, Віктор Павлік дарували чудовий настрій усім.
Але звісно, всі з нетерпінням чекали на урочисту ходу центральною вулицею Києва спортсменів-членів національної збірної України. Як тільки залунали звуки маршу і з’явилися талісмани Олімпійської збірної – лелеченята, рівними колонами пішли і наші олімпійці на чолі з президентом Національного олімпійського комітету України Сергієм Бубкою та Міністром у справах сім’ї, молоді та спорту Юрієм Павленком. Багаточисельні гості свята радо вітали українських атлетів які цього вечора були одягнуті в парадну форму, яку нещодавно було презентовано широкій громадськості.
Привітати олімпійців і побажати щасливої їм дороги прийшов Президент України Віктор Ющенко. Глава Держави вручив члену збірної легкоатлету Сергію Демідюку ікону, освячену у Софійському соборі Вселенським Патріархом Варфоломієм І. Також Сергію був переданий прапор України від олімпійського чемпіона, члена Української Академії спорту Віктора Цибуленка та рушник на згадку про рідну землю, який захищатиме спортсменів у далекому Пекіні.
«Ми знаємо наскільки неймовірною буде конкуренція, наскільки складним будуть кліматичні умови. Але вся Україна буде вболівати за вас і наші серця битимуться в унісон! Ми пишаємось вами і будемо вас підтримувати! Ви в нас найкращі! В добру путь, олімпійці!», - з такими словами Сергій Бубка звернувся до атлетів.
Фінальною крапкою спортивного свята стала офіційна пісня Олімпійської збірної на Іграх XXIX Олімпіади, яку виконав Віталій Козловський та незабутній салют. Нагадаємо, що вже через 11 днів стартують Олімпійські ігри в Пекіні.
www.noc-ukr.org

понеділок, 21 липня 2008 р.

Позивні Ігор-2008

«Повертайтесь із Пекіна з медалями!»
Таким був лейтмотив зустрічі керівників області із запорізькими спортсменами, що 4 серпня візьмуть курс на столицю ХХIХ Олімпійських ігор – Пекін, та їхніми наставниками.
На зустрічі були присутні дзюдоїсти Людмила Лусникова і Євген Сотников, стрибун у воду Антон Захаров, майстри греко-римської боротьби Армен Варданян, Олександр Хвощ і Олег Крьока. Решта дев’ять запорізьких олімпійців перебувають на учбово-тренувальних зборах, які проходять за межами області.
Відкриваючи зустріч, заступник голови ОДА Микола Фролов наголосив, що зібрання представників влади, громадськості, спортсменів та їхніх тренерів має одну мету – вселити надію, побажати успіхів і благословити на перемоги членів збірної України від нашого регіону.
Перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Бережний побажав представникам запорізького спорту примножити славу Запорізького краю й повернутися додому з гідними нагородами.
— Олімпіада завжди була точкою відліку спортивних досягнень, — сказав він. – Протягом останніх чотирьох років у нашій області чимало зроблено для підтримки спорту вищих досягнень, модернізації спортивної бази, зокрема ШВСМ, інтернату спортивного профілю, обласної ДЮСШ. У відмінному стані підтримують свої спортивні споруди наші гіганти промисловості – «Запоріжсталь» і «Мотор Січ». Висловлюю слова подяки на адресу тренерів, яких спортсмени вважають своїми другими батьками. А від наших олімпійців я чекаю проявів мужності, героїзму і впевнений, що вони зроблять усе можливе й неможливе, щоб уславити нашу країну, наше рідне Запоріжжя. Хочу подякувати усім, хто підтримує запорізький спорт – міській владі, профспілковим організаціям, обласній раді, спортивним товариствам, ветеранам спорту, зустрічі з якими додають сьогоднішнім олімпійцям впевненості у своїх силах.
Під час врочистості на мобільний телефон Олександра Бережного зателефонував виконуючий обов'язки голови облдержадміністрації Олександр Старух, який того дня на чолі запорізької делегації брав участь у сходженні на вершину Карпат – Говерлу. Він приєднався до привітань на адресу майбутніх учасників Олімпіади:
— Бажаю нашим землякам завоювати найбільше золотих медалей. Хай їх повсюди супроводжує козацький дух і віра в перемогу. До моїх вітань приєднується й Президент України Віктор Ющенко.
Заступник голови обласної ради Анатолій Світлицький сказав:
— Запорізькі спортсмени неодноразово викликали захоплення всього світу своїми блискучими виступами й видатними рекордами. Тож будьте гідні традицій, закладених нашими земляками – олімпійськими чемпіонами! І знайте, що ми будемо дуже переживати під час ваших виступів на спортивних аренах Пекіна. Якщо у вас виникатимуть якісь проблеми, хай вам допоможе здолати їх козацький дух. Бажаю повернутись додому з медалями, краще – золотими!
Міський голова Запоріжжя Євген Карташов нагадав, як зустрічало Запоріжжя Леоніда Жаботинського після його тріумфу в Токіо в далекому 1964 році. Тоді увесь світ довідався про Запоріжжя, а сам Леонід Іванович став найбільшою гордістю міста. І присутність цієї людини, яка є почесним громадянином Запоріжжя, на цьому заході є найвищою формою напуття олімпійців 2008 року.
— Якщо кому-небудь із вас пощастить у Пекіні завоювати найвищу нагороду Олімпіади, ми будемо зустрічати цього героя так, як свого часу зустрічали Жаботинського. Хай вам допомагає Бог! – підсумував мер Запоріжжя.
Євген Карташов вручив капітанові запорізької команди олімпійців Євгену Сотникову символічну булаву. За словами мера, «у ній – надія й віра всього міста, що буде переживати за кожного запорізького олімпійця». Міні-копії булави на згадку про цю зустріч отримали й інші спортсмени.
Голова Запорізької облпрофради Віктор Сластьон зазначив, що більшість олімпійців представляють профспілкові товариства «Україна» і «Спартак», а розпочинали свій шлях вони у профспілкових ДЮСШ. «Десять тисяч юних вихованців цих шкіл стежитимуть за кожним вашим рухом у Пекіні, радітимуть вашим перемогам. Хай вам щастить!»
Дворазовий олімпійський чемпіон з важкої атлетики Леонід Жаботинський побажав майбутнім олімпійцям «мужності, стійкості, витривалості, вести боротьбу до останнього». Олімпійський чемпіон Монреаля-76, а нині тренер гандбольного клубу «ZTR» Олександр Рєзанов, побажавши спортсменам вдачі, додав: «Є чемпіони світу, Європи, але згодом ці титули отримують приставку «екс». А олімпійський чемпіон – це на все життя».
Одна з надій олімпійської збірної – борець Армен Варданян – подякував тренерам, керівникам міста й області, всім тим, хто надавав допомогу в підготовці спортсменів до олімпійських змагань у Пекіні. Армен пообіцяв взяти символічну булаву із собою в Пекін «для моральної підтримки» й показати там пристойний результат. Як сказав наставник Армена, голова тренерської ради збірної України з греко-римської боротьби Євген Чертков, «15 серпня запорізькі борці повертатимуться з Пекіна, і, дай Боже, щоб ви нас зустрічали так само, як Леоніда Жаботинського!».
Словами подяки за увагу до проблем спортсменів розпочав свій виступ заслужений майстер спорту зі стрибків у воду Антон Захаров, а завершив його обіцянкою «щонайменше увійти до призової трійки, а максимум – стати володарем олімпійського «золота».
Голова постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики,фізкультури, спорту й туризму Віктор Межейко повідомив, що в нинішньому олімпійському циклі за підтримки облдержадміністрації й обласної ради було виділене житло 11 спортсменам, а протягом року на придбання квартир для олімпійців та їхніх тренерів передбачено 1,5 мільйона гривень.
Олімпійцям та їхнім наставникам були вручені пам'ятні сувеніри й мальовничі олімпійські буклети, спеціально підготовлені до цієї події обласним відділенням НОК України і Запорізькою асоціацією спортивних журналістів.

четвер, 17 липня 2008 р.

Позивні Ігор-2008

Україну в Пекіні представлятимуть 254 спортсмени
Таке рішення було ухвалено на засіданні Виконкому Національного олімпійського комітету, участь в якому також взяли президенти федерацій з олімпійських видів спорту та головні тренери збірних команд.
Українці змагатимуться у 28 видах спорту, в яких виконали критерії відбору на Олімпійські ігри. До Піднебесної у складі збірної поїдуть 7 чинних олімпійських чемпіонів, а також 97 атлетів, що вже мають досвід виступів на головних змаганнях чотириріччя. Запорізьку область на Іграх у Пекіні представлятимуть 14 спортсменів.
За словами президента НОК Сергія Бубки, рішення щодо затвердження складу офіційної делегації приймалося прозоро і консолідовано з урахуванням пропозицій федерацій та Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, а головним чинником при формуванні олімпійської збірної став спортивний принцип.
Відзначимо, що склад збірної України на Іграх в Пекіні стане рекордним за кількістю спортсменів, адже на попередніх літніх Олімпійських іграх Україну представляли: в Атланті-96 – 230 атлетів, в Сіднеї-2000 – 231, в Афінах-2004 – 245.

Олімпійська збірна вже має свого прапороносця
Нести український прапор на урочистій церемонії відкриття Ігор XXIX Олімпіади в Пекіні доручено найтитулованішій спортсменці збірної – чотириразовій олімпійській чемпіонці, Герою України, плавчисі Яні Клочковій.
«Для кожного спортсмена Олімпійські ігри – це щось неймовірне, адже багато років напруженої праці покладені заради щасливої миті. Стати прапороносцем своєї збірної – дуже почесна і відповідальна місія. Впевнений, що Яна своїми вагомими спортивними здобутками заслужила це», - зазначив президент НОК Сергій Бубка.
За матеріалами офіційного сайту НОК України
Стрибки у воду
Антон Захаров: як позбутися стресу?
У запорізькому басейні «Славутич» завершився чемпіонат України, за підсумками якого було визначено склад олімпійської збірної.
Запорізькі шанувальники стрибків у воду були впевнені, причому небезпідставно, що найтитулованіший член української збірної, вихованець СДЮШОР «Мотор Січ» Антон Захаров, для якого Ігри в Пекіні стануть уже другою Олімпіадою, виступатиме там у двох видах програми – індивідуально на 10-метровій вишці та в синхронних стрибках з триметрового трампліна в парі з маріупольцем Дмитром Лисенком. Адже саме цей дует виборов олімпійську ліцензію на змаганнях Кубка світу, пізніше завоював бронзові медалі цьогорічного чемпіонату Європи. Однак не так сталося, як спочатку планувалося.
Здавалося, критерії відбору до лав збірної не викликали нарікань: враховувався кожний старт року від Кубка України до серій Гран-прі. Звичайно, найбільше балів приносили міжнародні старти, в яких Захаров і Лисенко посідали призові місця. Однак головний тренер олімпійської збірної Тамара Токмачова не затверджувала Антона і Дмитра в якості майбутніх учасників олімпійських змагань зі синхронних стрибків з трампліна, а згодом прийняла суперечливе рішення, що вирішальним буде літній чемпіонат України. На жаль, «рідні стіни» не допомогли Захарову і Лисенку, які показали лише другий результат. Перемогу ж святкували чемпіон Європи Ілля Кваша з Миколаєва і харків’янин Олексій Пригоров, і саме вони захищатимуть честь України на Олімпіаді на 3-метровому трампліні.
Справа в тому, що Тамара Володимирівна не симпатизує Дмитрові Лисенку і свого часу навіть рекомендувала Антону в напарники згадуваного Іллю Квашу, з чим не могло погодитися подружжя Любові та Олександра Барсукових, наставники Захарова. Ілля дійсно має класну індивідуальну програму на 3-метровому трампліні, психічно стійкий, але за технікою виконання стрибків несумісний з Антоном. Прикро, але доводиться визнати, що перекреслено результати тривалої копіткої роботи Антона Захарова, Дмитра Лисенка та їхніх наставників. Коли стало відомо, що в Пекіні Антон виступатиме лише на вишці, він не міг заснути до третьої ночі…
Тепер головне завдання Любові Миколаївни й Олександра Олексійовича – вивести свого підопічного з пригніченого стану. Адже в Антона Захарова цікава, складна програма на вишці, завдяки чому йому до снаги пройти на Олімпіаді попередній етап і півфінал, а надалі чимало залежатиме від психологічної стійкості спортсмена.
Окрім нашого земляка, на вишці в Пекіні виступатиме і Костянтин Міляєв з Миколаєва, а в індивідуальних стрибках з трампліна компанію Іллі Кваші складе дніпропетровець Юрій Шляхов.
Єдиною українською учасницею олімпійських стартів на вишці буде киянка Юлія Прокопчук. У жіночому трампліні нашу країну представлятимуть Олена Федорова, Ганна Письменська і Марія Волощенко.
Нині провідні українські стрибуни у воду знаходяться на навчально-тренувальному зборі в нашому обласному центрі. 1 серпня вони візьмуть курс на Пекін, протягом тижня звикатимуть до тамтешніх умов, а 10 серпня розпочнуться змагання Ігор-2008.
Одними з опонентів наших майстрів стрибків у воду будуть китайські стрибуни. Вони запозичили все найкраще в радянської школи стрибків, найкращі представники тренерського цеху якої тривалий час працювали в Піднебесній і навчили китайців стрибати. У них просто фантастичний вхід у воду… Головне ж, перемоги китайців базуються на державній системи, що працює на спорт вищих досягнень. Судіть самі, для підготовки до Ігор на кожного спортсмена-олімпійця в Китаї витрачають півмільйона доларів. Якщо додати до цього наявність сучасної навчально-тренувальні бази та працьовитість китайців, стануть зрозумілі причини небаченого злету спортсменів цієї країни.
Технічні результати.
Чоловіки. Вишка, 10 м.
1. К. Міляєв (Миколаїв) – 461,1. 2. А. Захаров (Запоріжжя) – 403,8. 3. С. Комаров (Луганськ) – 389,5. Вишка, синхрон. 1. О. Горошковозов – Д. Меженський (Луганськ) – 418,32. 2. А. Калінін (Запоріжжя) – С. Бондар (Харків) – 336,15. 3. М. Москвичов – І. Пацерін (Орджонікідзе) – 326,82. Трамплін, 3 м. 1. І. Кваша (Миколаїв) – 451,7. 2. Ю. Шляхов (Дніпропетровськ) – 433,05. 3. О. Пригоров (Харків) – 429,75. Трамплін, 3 м, синхрон. 1. І. Кваша – О. Пригоров – 435,87. 2. А. Захаров – Д. Лисенко (Маріуполь) – 424,47. 3. О. Горшковозов – Д. Меженський – 400,44. Трамплін, 1 м. 1. І. Кваша – 412,55. 2. О. Горошковозов – 345,15. 3. Д. Меженський – 343,7.
Жінки. Вишка, 10 м. 1. Ю. Прокопчук (Київ) – 350,5. 2. Н. Арчакова (Луганськ) – 280,95. 3. А. Чапленко (Запоріжжя) – 266,1. Вишка, синхрон. 1. Ю. Прокопчук – А. Чапленко – 316,86. 2. А. Арчакова – Г. Василець (Луганськ) – 241,68. 3. Н. Нєханєвич – Б. Горбунова (Дніпропетровськ) –220,2. Трамплін, 3 м. 1. О. Федорова (Миколаїв) – 307,1. 2. Г. Письменська (Вінниця/Луганськ) – 289,9. 3. А. Корольова (Миколаїв/Харків) – 275,85. Трамплін, 3 м, синхрон. 1. Г. Письменська – М. Волощенко (Луганськ) – 302,7. 2. А. Корольова – О. Федорова – 300,39. 3. О. Гончаровська – О. Господарова (Миколаїв) – 244,05. Трамплін, 1 м. 1. Г. Письменська – 252,05. 2. М. Волощенко – 237,15. 3. А. Корольова – 236,4.