неділю, 21 червня 2009 р.

Олімпійський день у «Дубовому гаю»

Здавалося, що суботнього ранку всі шляхи вели до Центрального парку культури та відпочинку «Дубовий гай». Поспішали туди й вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл, і підопічні обласного центру «Інваспорт», і учні навчальних закладів профтехосвіти, і студенти вузів Запоріжжя, і сивочолі ветерани спорту. Саме центральний парк міста на Дніпрі став місцем проведення Олімпійського дня-2009, організованого регіональним відділенням НОК України та обласним управлінням з фізичного виховання та спорту на честь 115-ї річниці утворення Міжнародного Олімпійського Комітету.
На мальовничій, святково прикрашеній алеї парку зібралися понад три з половиною тисячі прихильників здорового способу життя. Серед них – не тільки мешканці Запоріжжя, а й вихованці двох ДЮСШ сільських районів області – Запорізького та Новомиколаївського. Разом з керівниками спортивних організацій області їх вітали олімпійська чемпіонка Сеула-88 Ольга Стражева й заступник голови облдержадміністрації, президент обласної федерації легкої атлетики Микола Фролов, який вручив посвідчення і знак новоспеченому майстрові спорту України Віталію Морозову, чемпіонові країни з метання спису серед спортсменів з вадами слуху.
І ось — перші старти. Змагання проходили на різних дистанціях – від 100 до 1000 метрів, у залежності від вікових груп. Для найменших учасників – дітлахів ясельного віку – це був, звичайно, перший у їхньому житті старт, а для решти – чудова можливість засвідчили свою прихильність до олімпійських ідеалів, здорового способу життя.
Призери піднімалися на п’єдестал пошани, отримуючи призи від НОК України: футболки, бейсболки, значки, прапорці, мальовничі буклети, присвячені пекінській Олімпіаді та XXI зимовим Іграм у Ванкувері, олімпійські щоденники. Кожен із 3500 учасників став володарем спеціального сертифікату, підписаного президентом МОК Жаком Рогге та президентом НОК Сергієм Бубкою.
У церемонії нагородження неодноразово брала участь заслужений майстер спорту СРСР Ольга Стражева.
— Не вперше беру участь у подібних заходах, — розповіла уславлена гімнастка, — і кожного разу пересвідчуюсь, що коло учасників Олімпійського дня ширшає. Мимоволі згадую й свій олімпійський старт в далекому Сеулі. Це – найпам’ятніший епізод мого життя, й забути його неможливо.
Президент обласної федерації легкої атлетики Микола Фролов вважає Олімпійський день одним із головних заходів у спортивному календарі області, оскільки він об’єднує тисячі молодих спортсменів, ветеранів і є складовою частиною багатьох видів спорту.
— Біг – це унікальні змагання, демонстрація сили, витривалості, швидкості, в чому я переконався, займаючись свого часу легкою атлетикою (бігом на 400 і 800 м) й досягши певних результатів, — розповідає Микола Олександрович. — Головне ж, на все життя залишилася звичка займатися спортом: три – чотири рази на тиждень знаходжу час, щоб пробігти 5 – 6 кілометрів по нашій улюбленій Хортиці. Тож закликаю все населення області дотримуватися здорового способу життя, виключити зі своїх уподобань паління, обмежити вживання алкоголю. Їх мають замінити фізичний рух, бажання жити, оптимізм…
З великим навантаженням протягом тих кількох годин, що тривав цей захід, довелося попрацювати першому заступникові голови обласного відділення НОК України Ірині Ольховниковій. Втім, під завісу свята вона не забула відзначити пам’ятними призами людей, без ентузіазму яких воно не відбулося б – директора парку «Дубовий гай» Володимира Захарова, колектив викладачів фізвиховання центру професійно-технічної освіти водного транспорту, а також легкоатлетів Запорізького національного технічного університету, які здобули командну перемогу.

Фото Володимира СВИРИДОВА і Анатолія ВЛАСОВА

пʼятницю, 12 червня 2009 р.

Презентовано третій том всеукраїнського видання

«Ювіляри України. Події та особистості XXI століття»

Коли саме виникло таке поняття, як „ювілей”, достеменно невідомо. Перші згадки про традицію святкування ювілейних дат можна відшукати навіть у Біблії. У будь-якому разі, те, що ювілей — це привід для того, аби зайвий раз проаналізувати сучасність та зазирнути у майбутнє — сумнівів не викликає. Адже майбутнє, як відомо, базується саме на тих подіях, котрі лишилися вже у вчорашньому дні...

Київське видавництво «Інститут біографічних досліджень», що входить до складу Українського видавничого консорціуму, - одного з найбільших видавництв України, яке спеціалізується з видання книг, галузевих довідників серії «Від «А» до «Я», іміджевих та спеціалізованих збірників, журналів, - засвідчує читачам велику повагу та інформує про те, що у березні 2009 року за Благословення Митрополита Київського і всієї України Володимира вийшов у світ третій том видання «Ювіляри України. Події та особистості XXI століття».

Кожна з сторінок цього унікального біографічного і історичного видання відкриває світ ділової, інтелектуальної, мистецької еліти нашої держави. Світ фахівців, особистість і творчі злети яких позначені іскрою Божою. На сторінках однієї книги представлені ювіляри президенти України: Віктор Ющенко, Леонід Кравчук і Леонід Кучма, прем’єр – міністри: Віталій Масол, Микола Азаров, Валерій Пустовойтенко, Юрій Єхануров, голова Нацбанку України Володимир Стельмах, народні депутати України: Сергій Ківалов, В’ячеслав Піскун, Тетяна Бахтеєва, Віктор Тихонов; Президент НАНУ, академік Борис Патон, академік НАНУ Петро Толочко, заслужені тренери СРСР і України Євген Чертков і Леонід Ратнер, багато інших видатних українців - науковців, промисловців, будівельників, діячів культури та мистецтва, керівників сільгосппідприємств, лікарів, - чия діяльність не пов’язана із публічністю, проте, є не менш важливою для розвитку країни.

Вагомість цього видання ще й в тому, що воно орієнтоване і на молоде покоління, духовність якого формується сьогодні. Адже саме молоді фахівці шукатимуть неповторний шлях у обраній ними професії, аби вплести і власне слово в історію своєї держави. А цього не можна досягти, не спираючись на традиції, які закладено славетними особистостями України. Переважну більшість героїв оповідей за необхідності дуже легко можна розшукати: контактні данні — телефон, посилання на сайт, електронна пошта — розміщуються тут же. Кожна із областей нашої держави не залишилась поза увагою, адже кожній є чим та ким пишатися. Окремі статті присвячуються видатним українцям, кого вже нема на цьому світі. Книга видана накладом у 5 тисяч екземплярів та розповсюджуватиметься по всій Україні. Електронна версія видання розміщується на Інтернет - порталі http//www.who-is-who.com.ua/ Україна в третьому тисячолітті/Ювіляри/

«Істина, що життя – то найдорожчий Дар Божий, і кожен наш день, рік, вік, кожний ювілей мають обов’язково визначатися, бо то є помана Господу за щастя – жити, творити добро, засівати життєву ниву зернами любові і благостини…», - зазначає учасник нашого проекту, заслужений діяч мистецтв України Тамара Севернюк.

Запрошуємо всіх ювілярів, які живуть в Україні та за її межами, взяти участь у всеукраїнському проекті «Ювіляри України», метою якого є відзначення та вшанування особистостей, які є гордістю нації.

З повагою і добром

головний редактор видання

Алла Глущенко

Наша адреса:

Редакція «Ювіляри України»

Вул. Борщагівська, 143 – б

03056, м Київ, Україна

Тел.:8-(044)-457-77-43(додат. 21-22)

E-mail: celebrate@publish.org.ua