Того суботнього ранку, здавалося, всі шляхи вели до Центрального парку Запоріжжя, що носить назву «Дубовий гай». Одна з центральних алей, на якій ще в 50-х роках знайшов притулок красень-фонтан, стала місцем церемонії відкриття Олімпійського дня, присвяченого 116-й річниці заснування Міжнародного Олімпійського Комітету та 20-річчю створення Національного олімпійського комітету України.
З вітальним словом до трьох тисяч запоріжців, які цінують олімпійські ідеали й підтримують здоровий спосіб життя, звернувся заступник голови Запорізької облдержадміністрації Микола Ярмощук. Користуючись нагодою, він вручив посвідчення і знак майстра спорту України міжнародного класу члену збірної команди країни з триатлону Максиму Чорному. Забігаючи наперед, відзначимо, що Максим узяв участь в одному із легкоатлетичних забігів, що входили до програми Олімпійського дня, тим самим продемонструвавши нерозривний зв'язок між цими стартами й Олімпійськими іграми 2012 року в Лондоні, куди один із провідних запорізьких триатлетів прагне неодмінно потрапити.
А першими на невеличкій дистанції 30 метрів стартували дошкільнята (деяким із них – не більше двох років). Потім надійшла черга учнів початкових класів. Переможниця одного із забігів четвертокласниця ЗОШ № 100 Катя Канівець приїхала у «Дубовий гай» з одного із найвіддаленіших мікрорайонів обласного центру – Бородинського. Однак 10-річна дівчинка, яка вже виконала юнацькі нормативи з плавання, не приховувала задоволення. Адже в Олімпійському дні бігу вона перемогла вперше.
Згодом стартували вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста і обласного інтернату спортивного профілю, учні практично всіх професійно-технічних навчальних закладів, студенти технікумів, коледжів, університетів Запоріжжя, підопічні обласного центру інвалідного спорту «Інваспорт».
— Я привів у «Дубовий гай» вісімнадцять вихованців відділення дзюдо Запорізької СДЮШОР, — розповідає заслужений тренер України Леонід Цибульський. – Вважаю, що вони мають брати участь у всіх масових спортивних заходах, що проводяться в нашому місті й, зокрема, пройнятися духом олімпійського руху.
Одну з найчисельніших студентських команд із легкої атлетики заявила на олімпійський день бігу викладач кафедри фізичної культури та спорту Запорізького національного технічного університету Ніна Музичова, у минулому – одна з найсильніших вітчизняних майстрів військово-прикладного багатоборства. Ніна Іванівна пригадала, що для неї шлях у великий спорт розпочинався багато років тому з подібного масового кросу в Парку будівельників, а нинішній Олімпійський день запам’ятається їй своєю мальовничістю й святковим настроєм.
Ветеранам спорту на чолі з головою обласного відділення НОК України Володимиром Лобановим одного забігу виявилося замало, й вони стартували двічі. Після чого на п’єдесталі пошани можна було побачити наставників спортивної молоді, в тому числі заслужених тренерів України Олександра Коваленка (греко-римська боротьба) і Юрія Бабака (тхеквондо), керівників обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств. А на найвищій сходинці п’єдесталу стояла тендітна жіночка – шестиразова чемпіонка і екс-рекордсменка України з бігу на 2000 м з перешкодами, а нині тренер-вихователь обласного спортінтернату Віра Рагуліна.
Переможці й призери кожного забігу отримували нагороди від НОК України: сертифікати, підписані президентом Міжнародного Олімпійського Комітету Жаком Рогге та головним олімпійцем України Сергієм Бубкою, книжки й календарі з олімпійської серії, сувенірні футболки, а ті, хто фінішував усією сім’єю (тато, мама й дитина) – ще й спеціальні запрошення на відвідини ресторану «МакДональдз».
— Олімпійський день, — підсумував подію Володимир Лобанов, — був наповнений для мене, перш за все, роботою і, звичайно, особистою участю в змаганнях. Адже кому як не нам, працівникам сфери фізичної культури і спорту, пропагувати активний спосіб життя. До речі, подібні заходи ми проводимо вже шістнадцять років поспіль і щоразу додаємо їм організованості. Масовість Олімпійського дня бігу постійно підвищується, й участь у ньому дворічних – трирічних дітей разом із батьками я вважаю позитивним моментом. Нація входить у здоровий спосіб життя. У людей з'явився потяг до такого життя. Приємно бачити юних спортсменів у футболках з написами, які засвідчують їхню приналежність до тієї чи іншої ДЮСШ або спортивного товариства. Тож я дуже вдячний працівникам нашої сфери за те, що вони всі усвідомлюють, що без проведення таких заходів не буде просування вперед. Молода людина, перейнявшись атмосферою таких змагань, може в майбутньому долучиться до активних занять якимсь видом спорту. Це дуже важливо. Користуючись нагодою, хочу висловити слова подяки на адресу дирекції парку «Дубовий гай», яка теж доклала зусиль, аби Олімпійський день пройшов на високому рівні.
На фото Анатолія ВЛАСОВА: на дистанції Олімпійського дня бігу; переможці та призери не приховують задоволення.
Немає коментарів:
Дописати коментар