четвер, 9 серпня 2012 р.

Україна відкрила відлік медалям

Понад 4 мільярди телеглядачів у всіх країнах світу минулої п’ятниці стали свідками грандіозного спортивного дійства – церемонії відкриття Ігор XXX Олімпіади.
Не дивлячись на те, що вже втретє Олімпіада завітала на Туманний Альбіон, встановивши тим самим новий рекорд серед міст-господарів, все було як вперше – незвичайно та ефектно. Як і обіцяли організатори, цікавинок та сюрпризів вистачало. Кожен, хто того вечора став свідком спортивної феєрії, зміг на власні очі у цьому впевнитись.
Невід'ємною частиною церемонії відкриття є парад команд-учасниць. Україна з нетерпінням очікувала виходу своєї збірної. На чолі колони з прапором держави йшов дворазовий призер Олімпійських ігор дзюдоїст Роман Гонтюк, за яким слідували президент НОК України Сергій Бубка, шеф місії на Іграх XXX Олімпіади Ніна Уманець, голова Державної служби молоді та спорту Равіль Сафіуллін і, звісно, наші олімпійці. З трибун команду вітав Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Були виголошені офіційні промови виголошені, проголошені клятви, на флагштоку замайорів прапор, спалахнув олімпійський вогонь – Ігри XXX Олімпіади – відкрито!
Три тижні незабутніх емоцій, видовищних досягнень та нових рекордів розпочалися змаганнями гімнастів та дзюдоїстів. Чоловіча збірна України зі спортивної гімнастики, до складу якої входять запоріжці Віталій Наконечний і Олег Степко, у кваліфікаційному раунді олімпійського турніру, який визначав фіналістів в усіх видах, в командній першості показала сьомий результат, забезпечивши собі шанс поборотися за командну нагороду. Віталій Наконечний у вправах на коні з 14,933 очка шостим вийшов у фінал. До топ-24, які виходять у фінал багатоборства, потрапив чемпіон І Юнацьких Олімпійських ігор Олег Степко. Та через квоту в два спортсмени від однієї країни в абсолютній першості він не побореться за медаль (таку можливість матимуть лідер української збірної Микола Куксенков, який кваліфікувався до головного раунду змагань в абсолютній першості шостим, і Олег Верняєв, який посів 13-ту позицію).
Стартового дня олімпійського турніру з дзюдо один із головних фаворитів змагань у вазі 60 кг – чемпіон світу та Європи Георгій Зантарая – програв уже в першій сутичці (1/32 фіналу). У суперники Георгію дістався досвідчений італієць – призер  чемпіонатів світу та Європи Еліо Верде, який у стартовому поєдинку переміг перуанця Хуана Постігоса. Суперники визначили переможця лише в додатковий час. Зантарая отримав два попередження – перше в основний час, друге – в «golden score», в результаті поступившись «юко» Еліо Верде.
Не подолав кваліфікацію і запорізький плавець Сергій Фролов, посівши у попередньому запливі на 400 м вільним стилем 16-е місце.
Першу медаль у скарбничку збірної України – бронзову – принесла  чернігівська спортсменка Олена Костевич. У фіналі стрільби з пневматичного пістолета Олена набрала 99,6 очка, що в сумі з кваліфікаційним показником принесло їй 486,6 бала. Такий же результат продемонструвала француженка Селін Гобервілль. У перестрілці за срібну нагороду Селін влучила в 10,6, а наша спортсменка – в 9,7. «Золото», як і на Іграх в Пекіні-2008, здобула китаянка Веньюн Гоу.