четвер, 4 вересня 2008 р.

Олімпіада-2008

Сергій Бубка: «27 олімпійських медалей –
це талант наших спортсменів і тренерів»
У Пекіні фінішували ХХІХ Олімпійські ігри. Протягом п’яти заключних днів українські спортсмени завоювали 11 медалей.
Вся Україна з трепетом у серці очікувала на фінал боксерського олімпійського турніру у ваговій категорії до 57 кг. Адже саме тут одесит Василь Ломаченко вів боротьбу за титул Олімпійського чемпіона з французьким боксером Хедафі Джелхіром. Уже в першому раунді нокаутом переміг українець і вперше після Володимира Кличка приніс «золото» Україні у боксі. Василь Ломаченко отримав Кубок Вала Баркера як найтехнічніший боксер турніру. Вперше український майстер шкіряної рукавички удостоївся такого високого визнання. Кубок Вала Баркера започаткований у 1934 році на честь видатного боксера Великобританії, президента Міжнародної асоціації любительського боксу. Цей приз виготовлений у вигляді півметрової срібної чаші з литою фігуркою боксера на кришці.
Луганчанин В’ячеслав Глазков у ваговій категорії понад 91 кг пробився до півфіналу, впевнено здолавши з рахунком 12:3 (0:5; 1:2; 1:3; 1:2) китайського боксера Лі Янга. Втім, через травму українцю довелося знятися зі змагань. «Травма досить складна, через що В’ячеслав не зміг продовжити півфінальний поєдинок. Він мав йти далі, він боєць… Звісно, ми розчаровані, що так склалося, але все ж таки вдалося здобути для України «бронзову» нагороду», – прокоментував ситуацію головний тренер збірної Дмитро Сосновський.
Досить напружена боротьба точилася у фінальних змаганнях жінок на байдарках-одиночках (дистанція – 500 метрів). Лише за допомогою фотофінішу вдалося визначити олімпійську чемпіонку. Приємно, що нею стала киянка Інна Осипенко-Радомська, час якої – 1:50.673. Вона випередила італійку Джозефу Ідем, яка посіла друге місце з результатом 1:50.677.
Показавши у півфінальному старті каное-одиночок на 500 метрів другий час – 1:51.507, одеський веслувальник Юрій Чебан намагався у фіналі покращити свій результат. І це йому вдалося! Фінішувавши з часом 1:48.766, Юрій приніс чергову «бронзу» до скарбнички української збірної. Олімпійським чемпіоном тут став росіянин Максим Опалєв (1:47.140), а «срібло» в іспанця Давида Каля (1:48.397).
Срібний почин борця вільного стилю Василя Федоришина підтримав Андрій Стадник, що виступав у ваговій категорії до 66 кг. Фінальна сутичка за участю його та чемпіона світу-2007 і чемпіона Європи-2008 турецького боксера Рамазана Сахіна була досить напруженою. Український борець – дебютант Олімпіади, тож він програв досвідченому супернику за періодами 2:1 і став срібним призером Ігор.
Тарас Данько у ваговій категорії 84 кг успішно здолав турка Серхата Балчі й виборов бронзову нагороду XXIX Олімпіади.
У фінальному забігу жінок на 1500 метрів уперше за всю історію незалежності України до фіналу пробилися троє українок – Ірина Ліщинська і Наталія Тобіас з Донецька, а також харків’янка Анна Міщенко. З результатом 4:01.63 п’яте «срібло» для збірної нашої країни принесла Ірина, а «бронза» — у Наталії (4:01.78). Олімпійською чемпіонкою на цій дистанції стала кенійська бігунка Ненсі Джебет Лангат (4:00.23). Ще одна українка Анна Міщенко посіла 9 місце (4:05.13).
«Бронзу» для легкоатлетичної збірної команди України здобув ще один донеччанин Денис Юрченко. Взявши у стрибках з жердиною з першої спроби висоту 5 м 70 см, він гарантував собі третє місце. За титул Олімпійського чемпіона вели боротьбу росіянин Євгеній Лук’яненко та австралієць Стів Хукер. Висота 5 м 90 см підкорилася останньому, але Стів не захотів покидати стадіон без рекорду. Встановивши планку на позначці 5,96 м, він став чемпіоном Ігор-2008 і володарем олімпійського рекорду.
У змаганнях із сучасного п’ятиборства серед жінок Україну представляла Вікторія Терещук. Після передостаннього виду програми луганчанка посідала шосту сходинку з 4404 очками. Все вирішував останній вид – крос на 3000 метрів. І Вікторія не підвела. Показавши на своїй коронній дистанції другий результат, вона здобула бронзову нагороду Ігор XXIX Олімпіади з результатом 5672 бали. Олімпійською чемпіонкою тут стала німкеня Лена Шонеберн, яка набрала в сумі 5792 очка, «срібло» у п’ятиборки з Великобританії Фелл Хезер (5752).
У змаганнях майстринь художньої гімнастики киянці Анні Безсоновій вдалося піднятися на олімпійський п’єдестал пошани. Українська грація здобула «бронзу» з 71 875 очками. Олімпійською чемпіонкою стала росіянка Євгенія Канаєва (75.500), «срібло» у білоруски Інни Жукової (71.925).
Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка підбив підсумки виступу українських спортсменів на Іграх XXIX Олімпіади: «Національна збірна України в Пекіні виборола 27 нагород (7 – золотих, 5 – срібних, 15 – бронзових). Це найкращий результат за всю історію незалежності нашої країни. Тому хочу подякувати усім спортсменам, тренерам, лікарям, масажистам, президентам федерацій, Міністерству, всім хто брав безпосередню участь у підготовці олімпійців».
На запитання журналістів стосовно того, що перед Іграми був зовсім інший прогноз, президент НОК відповів так: «До прогнозів у спорті я ставлюся вкрай негативно, це – невдячна справа. Я не знаю жодного спортсмена, який би на Олімпійських іграх виступав не на максимумі своїх можливостей, та й сама Олімпіада – річ непередбачувана. Тож успіх нашої збірної – це заслуга, перш за все, самих спортсменів та їхніх тренерів. Це великий аванс на майбутнє, адже український спорт має безліч проблем, на які треба реагувати негайно».
За словами Сергія Бубки, найбільшим розчаруванням Олімпіади стали два випадки з допінгом (дискваліфікація срібної призерки з семиборства Людмили Блонської та важкоатлета Ігоря Разорьонова). «Це прикро і для нас, і для всіх наших співвітчизників. Федерації вже найближчим часом мають провести детальний аналіз ситуацій щодо своїх спортсменів та винести відповідні рішення», – зазначив президент НОК.
«Загалом організація Ігор XXIX Олімпіади пройшла на досить високому рівні. Лондону дуже важко доведеться у 2012 році», – підкреслив на завершення Сергій Бубка.

НОК України

ВНЕСОК РЕГІОНІВ У МЕДАЛЬНІ ЗДОБУТКИ УКРАЇНИ
Золоті Срібні Бронзові
Хмельницька 1 1 1
Львівська 1 1 -
Миколаївська 1 - 2
Одеська 1 - 1
Харківська 1 - 1
АР Крим 1 - -
Вінницька 1 - -
Донецька - 2 2
Київ - 1 4
Івано-Франківська - 1 1
Чернігівська - 1 1
Луганська - - 4
Дніпропетровська - - 1
Запорізька - - 1

Немає коментарів: