пʼятницю, 22 серпня 2014 р.

«Кубок Хортиці» - крок до фіналу Кубка України

Проведення міжнародних змагань «Кубок Хортиці» та чемпіонату України з триатлону напередодні Дня незалежності України є усталеною традицією. Адже саме тут закладалося підґрунтя перемог таких визнаних майстрів цього виду спорту, як Володимир Полікарпенко, Данило Сапунов, Максим Чорний, Олеся Дереза, Василь Македон…

Під час урочистого відкриття змагань, що відбувалося минулої суботи на Набережній  магістралі обласного центру, учасників вітали заступник міського голови Запоріжжя Олександр Кузьмін і голова обласного відділення НОК України Володимир Лобанов. Останній відзначив, що саме того дня у далекому Нанкіні (Китай) стартували ІІ літні Юнацькі Олімпійські ігри, а завершив свій виступ словами «Слава Україні», почувши у відповідь гучне «Героям слава!». Коли ж залунала мелодія Гімну України, усі зосередили свої погляди на трьох прапорах, що майоріли на щоглі, - Державному, олімпійському та Запоріжжя.
Міжнародні змагання «Кубок Хортиці», які водночас були етапом Кубка України, розпочалися запливом на 750 м. Потім триатлети здійснили 20-кіометрову шосейну гонку на велосипедах, а завершував цю спринтерську (за мірками даного виду спорту) дистанцію п’ятикілометровий біг парковою зоною. У суперечці чоловіків головна боротьба на фініші точилася між членами національної збірної – житомирянином Сергієм Коханом і запоріжцем Сергієм Курочкіним. Перший виборов «золото», другий – «срібло». У змаганні жінок поза конкуренцією була киянка Віра Соснова. Завершиться боротьба за Кубок України післязавтра у Львові, де відбудеться фінальна стадія змагань.
Наступного дня були розіграні нагороди чемпіонату України в командній гонці (750 м + 20 км + 5 км). І знову домінували представники Житомирщини, як у змаганні чоловіків, так і жінок. А господарі задовольнилися срібними комплектами медалей. Їх вручили Сергію Курочкіну, Юліану Дем’янову (хлопця включено до резерву національної збірної), Максиму Чорному, Андрію Шокарєву, Юлії Ніконенко, Анастасії Давиденко (усі – ШВСМ) та Марині Соколовій (СК «Мотор-Січ»).
До програми широкомасштабного свята триатлону входили ще два турніри, в яких запоріжці теж не залишилися без нагород. У Всеукраїнських змаганнях «Дитяча триатлонна ліга» (200 м + 4 км + 1 км) серед 13-річних юнаків друге місце посів учень гімназії № 11 Данило Лаврушин, третє –Іван Горян (ФСТ «Колос»). Ще один представник сільського спорттовариства Іван Ткаченко був удостоєний «бронзи» в змаганні 10-річних хлопців. Третій результат збірна Запорізької області у складі Данили Лаврушина, Івана Ткаченка і спартаківця Костянтина Мулика показала і в командній гонці.
Великий інтерес викликали змагання Континентальної триатлонної  ліги, яка об’єднує аматорів. Вони змагалися на класичній дистанції (750 м + 20 км + 5 км). У змаганні чоловіків віком 40 – 49 років третє місце посів запоріжець Руслан Красков, щоправда… за трьох учасників у цій віковій групі. А от результат його землячки Тетяни Перевалової, яка виборола «бронзу» в змаганні жінок віком 16 – 29 років, заслуговує на увагу. Тетяну можна вважати універсалом: свого часу вона активно займалася і стала майстром спорту України з академічного веслування, згодом виконала майстерський норматив зі спортивного орієнтування, а тепер підкорює триатлонні дистанції.

На фото Василя БІЧЕНКА: урочисте відкиття змагань; на дистанціях; срібний призер «Кубка Хортиці» Сергій Курочкін.