четвер, 4 вересня 2014 р.

Лауреати спортивного серпня

 Вшанування призерок ІІ Юнацьких Олімпійських ігор
Позавчора в Запорізькій облдержадміністрації відбулося вшанування запорізьких спортсменок, які гідно захистили честь України в китайському місті Нанкін, – чемпіонки ІІ Юнацьких Олімпійських ігор у стрибках у довжину Єлизавети Бабій та бронзової медалістки Ігор з тхеквондо Юлії Міюц.
Звертаючись до представників спортивної громадськості та журналістів, заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук сказав:
- Сьогодні ми вшановуємо дівчат-красунь, які, незважаючи на свою тендітність та юний вік, прославили  Запорізький край на весь світ. Такі перемоги – не лише вагомий вклад у розвиток вітчизняного спорту, а й яскравий приклад та стимул для тих, хто ще тільки планує свої майбутні перемоги. Україну на змаганнях у Нанкіні представляли 58 юних олімпійців з 20 регіонів. Наша збірна посіла третє загальнокомандне місце, в її доробку – 29 медалей: 9 золотих, 9 срібних та 11 бронзових. Знаменно, що Єлизавета Бабій, виборола олімпійське золото, оновивши власний рекорд – 6,26 м, а Юлія Міюц виправдала звання прапороносця української команди. Спортивні досягнення дівчат – це результат роботи їхніх тренерів, підтримки рідних. 13 вересня ми відзначатимемо День фізичної культури та спорту України. Напередодні влаштуємо на майдані Фестивальному ранкову зарядку за участю всіх працівників облдержадміністрації, а саме святкового дня у Парку культури та відпочинку «Дубовий гай» відбудеться товариський футбольний матч між командою ОДА та збірною студентів запорізьких вишів. Тобто особистим прикладом продемонструємо: чим більше уваги приділяється фізичній культурі та спорту, тим менше коштів витрачається на медицину.
За дорученням голови облдержадміністрації Валерія Баранова Петро Гончарук вручив юним спортсменкам іменні годинники.
З блискучими виступами в Китаї дівчат привітала начальник управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова, яка зазначила, що участь у ІІ Юнацьких Олімпійських іграх мали взяти п’ятеро запорізьких спортсменів. Декому завадили травми, хтось не впорався з кваліфікацією, а стрибун у воду Максим Долгов досяг граничного для юнацьких змагань віку, тож тренери національної збірної надали йому можливість дебютувати в чемпіонаті Європи в Берліні. Там вихованець СДЮШОР «Мотор січ» у дуеті з луганчанином Олександром Бондарем виборов «бронзу» у синхронних стрибках з вишки. Наталія Федорівна побажала призеркам Ігор у Нанкіні невичерпних сил та наснаги для досягнення нових олімпійських вершин.
Голова обласного відділення НОК України Володимир Лобанов вручив Єлизаветі Бабій та Юлії Міюц грошові премії й, зокрема, зазначив, що олімпійський злет Лізи спростував популярну думку про те, що на дітях природа відпочиває. Адже дівчина успадкувала найкращі якості від своїх батьків – неодноразових призерів всесоюзних змагань з легкоатлетичного  багатоборства Івана та Вікторії Бабій. Втім, треба враховувати й те, що Запоріжжя має репутацію столиці вітчизняної легкої атлетики, перш за все, завдяки наявності легкоатлетичного манежу та увазі, якою представники «королеви» спорту оточені з боку металургійного комбінату «Запоріжсталь». Водночас керманич регіонального відділення НОК України нагадав, шо на попередніх Юнацьких Олімпійських іграх Запорізька область була представлена 8 спортсменами, які завоювали 6 медалей. Певна втрата позицій засвідчує, що не спрацював належним чином обласний інтернат спортивного профілю.
Вшанування лауреатів спортивного серпня плавно перейшло в прес-конференцію, під час якої Єлизавета Бабій і Юлія Міюц поділилися своїми враженнями від змагань у Китаї та подякували всім тим, хто їх підтримував.
 - Спасибі за ту величезну віру та підтримку, яка відчувалася навіть на величезній відстані від рідного дому, - сказала Юлія Міюц. - Кожен результат потрібно сприймати гідно, тож наразі на досягнутому зупинятися не збираюся.  Зроблю все, щоб на наступних міжнародних змаганнях моя медаль сяяла яскравіше, - запевнила спортсменка.
 - Зараз мене переповнює почуття гордості за свою країну, - зазначила Єлизавета Бабій. - Наші досягнення в такий складний для України час – це ще один доказ того, що ми – незламні. Ми здатні боротися та перемагати й продемонстрували це на весь світ. 
 
Фото Василя БІЧЕНКА і Анатолія ВЛАСОВА


Немає коментарів: