субота, 18 травня 2019 р.

ТРАДИЦІЯМ НЕ ЗРАДЖУЄМО

Олімпійський день-201918 травня до Запоріжжі завітало головне свято спорту та здоров'я - Всеукраїнський Олімпійський день, що традиційно влаштовується регіональним відділенням НОК України за ініціативи Міжнародного Олімпійського Комітету. Ось уже втретє за останні роки місцем проведення цього масового  спортивно-видовищного заходу стала алея Трудової Слави, що розташована в самісінькому центрі міста металургів і енергетиків.
 
Орієнтиром збору чисельних груп дітей і молоді у спортивному одязі залишається «Годинник закоханих», до якого завше приїздять молодята в день весілля. Саме звідти учасники заходу поспішали до подіуму, біля якого відбувалася церемонія врочистого відкриття Олімпійського дня. До речі, цьогорік він співпав з Днем скорботи і пам'яті жертв депортації кримсько-татарського народу в 1944 році. Тож учасники заходу, а ними стали майже 1000 запоріжців – від дошкільнят до сивочолих ветеранів, схилили свої голови й вшанували хвилиною мовчання пам'ять про жертв цього геноциду. Вдалих стартів і переможних фінішів учасникам заходу побажали начальник управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова, заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров, керуючий справами виконкому Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, голова обласного відділення НОК України Володимир Лобанов.Призерки міжнародних змагань зі спортивної аеробіки Олександра Підопригора та Катерина Шеховцова блискуче провели з учасниками спортивного свята розминку.А потім до своїх обов’язків приступила суддівська колегія на чолі з Володимиром Ульянченком, і розпочалися старти, які супроводжувала тепла, сонячна погода. Дошкільнят на бігових дистанціях змінювали учні ДЮСШ,  загальноосвітніх шкіл, професіонально-технічних училищ, люди з обмеженими фізичними можливостями, тих у свою чергу - студентська молодь, а завершували бігову програму спортивні аматори та ветерани спорту.
Цілком закономірно, що більшість призових місць у цих забігах була за вихованцями дитячо-юнацьких спортивних шкіл. У нагороду за активність та популяризацію здорового способу життя всі учасники отримали пам’ятні подарунки від НОК України.
 


Кожен із учасників, незалежно від зайнятого місця, отримав Сертифікат за підписом двох президентів – Томаса Баха (МОК) і Сергія Бубки (НОК України). Цей документ стверджував знамениту фразу фундатора сучасного олімпійського руху П’єра де Кубертена: «Головне – не перемога, а участь». На призерів, звісна річ, чекали ще й медалі від НОК України.
Чимало рідкісних знімків того дня зробили фотокореспонденти місцевих видань. Та найзворушливішим був момент, коли одна з юних учасниць забігу, котра ж, звичайно, мріяла про перемогу, але фінішувала другою, не змогла утримати сльози, що котилися по її щокам. А це - красномовне свідчення того авторитету, який має Олімпійський день серед підростаючого покоління, представникам якого випаде честь у майбутньому підкорювати олімпійські рубежі.


Підбиваючи риску заходу, голова Запорізького обласного відділення НОК України Володимир Лобанов зазначив: «Ми недарма свого часу змінили формат і місце проведення Олімпійського дня, який протягом багатьох років відбувався у парку «Дубовий гай». Алея Трудової Слави знаходиться у центрі нашого індустріального міста, тож свято спорту стало доступнішим мешканцям найвіддаленіших мікрорайонів і селищ Запоріжжя. І усміхнені обличчя учасників свідчили, що наш вибір виявився безпомилковим».

Немає коментарів: