суботу, 11 серпня 2012 р.

Перше «срібло» України

Олімпійська чемпіонка-2008 з веслування на байдарці Інна Осипенко-Радомська на Іграх ХХХ Олімпіади здобула срібну нагороду на 500-метрівці.
Після першої половини дистанції, як і в кваліфікації, і в півфіналі, українка лідирувала. Однак титулована Данута Козак з Угорщини потужно помчала до фінішу, випередивши нашу спортсменку. Другою позицією Інна вже нікому не поступилася – 1 хвилина 52,685 секунди. Третьою фінішувала Бріджітт Хартлі з ПАР.
Запорізький десятиборець Олексій Касьянов після шести видів програми (біг 100 м – 10,56 сек., стрибки у довжину – 7,55 м, штовхання ядра – 14,45 м, стрибки у висоту – 1,99 м, біг 400 м – 48,44 сек., біг 110 м з барєрами – 14,09 сек.) перебував на четвертому місці у загальному заліку, поступаючись третій позиції кількома очками . Однак відносно низькі результати у метанні диска (46,72 м), стрибку з жердиною (4,60 м) і метанні списа (54,87 м) відкинули Олексія на сьоме місце, яке він посідав перед останнім видом програми – бігу  на 1500м. Звісно дотягнуться до трійки найкращих нашому спортсмену було досить важко, але утриматись на своїй позиції – реально. Наш земляк зумів не втратити свого шансу й, як у Пекіні чотири роки тому, посів високе 7-ме місце з сумою 8283 очок. «Золото» здобув американець Ештон Ітон (8869).
За результатами першого дня попереднього раунду змагань з художньої гімнастики вихованка запорізької СДЮШОР № 5Аліна Максименко посідала 7-е місце, Ганна Різатдінова – 11-е. Аліна могла б забезпечити собі більш комфортне турнірне становище, якби не прикра втрата обруча, за вправу з яким вона тримала 27,300 бала. Завдяки композиції з м'ячем – 28,125 – лідер нашої збірної з 11-ї позиції піднялася на сьому.
У групових вправах свою композицію з п'ятьма м'ячами наші гімнастки виконали дуже чітко, синхронно і впевнено. Жодних втрат предмету – така чистота виконання навіть розчулила тренера нашої збірної Ірину Дерюгіна. Від суддів дівчата отримали 27,050. Запоріжанка Євгенія Гомон разом зі своїми подругами по команді Оленою Дмитраш, Валерією Гудим, Вікторією Мазур і Світланою Прокоповою посідали шосте місце перед вправами з трьома стрічками і двома обручами.
У четвер відбулися півфінальні забіги в естафеті 4х100 метрів серед жінок. Українська квартет показав третій результат серед восьми фіналістів. Запоріжанки Марія Рємєнь і Олеся Повх, луганчанка Єлизавета Бризгіна і Христина Стуй із Івано-Франківська виграли свій забіг, обігнавши навіть  збірну Ямайки. Результат нашої команди — 42,36 секунди – кращий для українок у нинішньому сезоні. Краще пробігли тільки квартети США (41,64) і Тринідаду і Тобаго (42,31). Коли цей номер газети вже був підписаний до друку, відбувся фінал естафети.
За три дні до завершення Олімпіади в медальному заліку лідирувала збірна США – 90 нагород (з них 39 – золотих). Друге місце посідали спортсмени Китаю – 80 (37), третє – Великобританії – 52 (25). В активі української збірної 10 медалей, але цей доробок може збільшитися щонайменше п’ятьма нагородами завдяки виходу такої кількості наших боксерів до півфіналу.